Kinderen, jongeren en jongvolwassenen met reuma

 

Op reumatische aandoeningen staat geen leeftijd. Ook kinderen, jongeren en jongvolwassenen kunnen reuma krijgen. 

ORKA en Jong en Reuma zorgen voor de nodige omkadering voor deze doelgroepen.

 

 

ORKA, de vzw van Ouders van ReumaKinderen en -Adolescenten, zet zich in voor families met een kind of jongere met een reumatische aandoening. Je vindt hen op facebook of kunt hen contacteren via mail.

 

 

 
 
Jong en Reuma, het spreekt voor zich, werkt voor en door jonge mensen met een reumatische aandoening. Deze leeftijdsgroep kampt met specifieke vragen en problematieken, waar binnen de doelgroep aan gewerkt wordt. Er is ook plaats voor sociale activiteiten en uitjes.
Jong en Reuma vind je op Facebook, Instagram of via mail.
 
 
Bekijk hier de webinar over studeren met reuma
 

 
 
Bekijk hier de webinar over solliciteren met reuma
 

 
 
Bekijk hier de webinar over seksualiteit en intimiteit bij reumatische aandoeningen.
 



"Op school ben ik snel vermoeid. Met Bednet is dat minder."

Bednet, wat is dat?
Wanneer je als kind geconfronteerd wordt met jeugdreuma, heeft dit grote gevolgen voor je gezondheid en deelname aan het dagelijkse leven. Het is onvoorspelbaar wanneer je een goede of slechte dag zult hebben. Zo kunnen gewrichtspijnen en vermoeidheid ervoor zorgen dat deelname aan het klasgebeuren gehinderd wordt.

Bednet is een gratis vorm van online afstandsonderwijs voor leerlingen die langdurig afwezig zijn of regelmatig niet naar school kunnen omwille van lichamelijke of psychische problematieken. Op die manier kunnen ze de les blijven volgen en contact houden met hun klasgenoten. Via Bednet krijgt de leerling het gevoel écht mee in de klas zitten.
Net zoals Tobias, hij heeft reuma en maakt gebruik van Bednet. Volg hier zijn verhaal (klik hier).


Ook chronisch zieke kinderen, die deel- of voltijds niet naar school kunnen, kunnen Bednet gebruiken. Zo kan een leerling bijvoorbeeld éénmaal per week een dag van thuis de les volgen zodat die de rest van de week voldoende energie heeft om naar school te gaan. Bednet is altijd op maat van het kind of de jongere.


Wist je dat?
Bednet kan onmiddellijk na aanvraag opgestart worden, er zijn geen wachtlijsten! Indien nodig levert Bednet kosteloos een laptop bij de leerling thuis. Zelfs een internetverbinding kan gratis voorzien worden. De Bednet-klasset is eenvoudig op te stellen en te verplaatsen.
Elk Bednet-traject heeft een eigen trajectbegeleider. Dit is de contactpersoon voor alle betrokkenen en ondersteunt de school en het gezin tijdens de voorbereiding, gebruik en afronding van het traject. Bednet is mogelijk in combinatie met andere maatregelen voor langdurig afwezige kinderen zoals de ziekenhuisschool, TOAH of School & Ziekzijn. 

 

Meer weten?
Bednet gratis aanvragen of een vraag? Neem een kijkje of chat via www.bednet.be, neem contact op via info@bednet.be of bel naar 016 20 40 45.

 

"Louise heeft nog een heel leven voor zich! En natuurlijk willen wij als ouders dat zij het meest fantastische leven mogelijk kan leiden, met zo weinig mogelijk pijn. Wetenschappelijk onderzoek is dus cruciaal om onze en vooral haar dromen waar te kunnen maken."